Güncel Haberler » Tesisiniz sizin için ne kadar değerli?

Tozboya tesisinizi seviyor musunuz?

>> Toz boya patlar mı ?
>> ATEX sertifikalı ekipman / kabin kullanıyor musunuz ?
>> ATEX sertifikaları halen geçerli mi ?

26 Aralık 2003 tarih ve 25328 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren, "Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Çalışanların Korunması Hakkında Yönetmelik" , Patlayıcı Ortam tanımını Madde 4'de "Yanıcı maddelerin gaz, buhar, sis ve tozlarının atmosferik şartlar altında hava ile oluşturduğu ve herhangi bir tutuşturucu kaynakla temasında tümüyle yanabilen karışımı" olarak ifade etmektedir.

Aynı yönetmelikte, EK-II / Madde 2.5'de "Patlama riskini en aza indirmek ve olası bir patlamada, patlamayı kontrol altına almak, işyerine ve iş ekipmanlarına yayılmasını en aza indirebilmek için; iş yerleri, iş ekipmanları ve bunlarla bağlantılı tüm cihazların tasarımı, inşası, montajı ve yerleştirilmesi, bakım, onarım ve işletilmesinde gerekli tüm önlemler alınacaktır..." belirtilmektedir.

Yönetmelikte de belirtildiği gibi, aşağıdakiler zorunludur ;
-Uygun ekipman kullanımı
(Satın aldığınız ekipmanların gerekli sertifikaları var mı ?)
-Bu ekipmanların uygun şekilde montaj ve devreye alınması
(Ekipmanlarınızı devreye alanların yetki belgesi var mı ?)
-Ekipmanların bakım ve işletilmesinde yetkili ve eğitimli kişilerin müdahalesi
(Servis elemanları yetkili mi ?)
-Onaylı yedek parça kullanımı
(Yedek parçalarınızın orijinal olduğundan emin misiniz ?)

LÜTFEN, KENDİNİZİ VE TESİSİNİZİ SAHTE YEDEK PARÇADAN KORUYUN !
LÜTFEN, FİRMAMIZIN ÜCRETSİZ SERVİS HİZMETİNDEN YARARLANIN !


- Gema Switzerland'nın Türkiye'deki tek temsilcisi olduğumuzu "http://www.gemapowdercoating.com" adresinden görebilirsiniz.

- Gema Switzerland ürününüzü direkt olarak, Gema Switzerland'dan, firmamız MATA'dan veya tesisinizi kuran firmadan alabilirsiniz. Tüm tercihlerinizde, Gema Switzerland ekipmanlarını yalnızca firmamız monte edip, gerekli eğitimi verdikten sonra sizlere teslim eder. Gema Switzerland'yı seçtikten sonra, satın alma alternatiflerini değerlendirmek yalnızca size kalmıştır.

- TÜRKİYE'DE ORIJINAL YEDEK PARÇA YALNIZCA MATA'DAN TEMİN EDİLEBİLİR. TESİSİNİZİN GÜVENLİĞİ VE TÜM DÜNYADA KABUL GÖREN Gema Switzerland STANDARTLARINDA TOZ BOYA SARFİYATI İÇİN YALNIZCA ORİJİNAL YEDEK PARÇA KULLANINIZ. Gema Switzerland, Türkiye'de MATA dışında hiç bir firmaya orijinal yedek parça satmamaktadır.

- Yalnızca garanti dönemi süresince değil, orijinal yedek parça kullandığınız sürece Gema Switzerland ÜRÜNLERİNE SERVİS HİZMETİ ÜCRETSİZDİR.

Bu sitedeki tüm materyaller MATA MAKİNE TAAHHÜT BOYAMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.'ye aittir. İzinsiz kullanılamaz.